Veronika Smolková – rozhovor

 

 

Ahojte dnes tu máme rozhovor s mladou a talentovanou MMA fighterkou Veronikou Smolkovou. Je to vychádzajúca hviezda Dracula Gymu, ktorá smeruje k skvelej kariere. V jej mladom veku má na svojom konte obrovské úspechy a preto sme sa ju rozhodli trošku vyspovedať.

 

 1. Čím si ťa MMA získalo?

Keď som to prvýkrát zbadala u nás doma v Revúcej, tak som skoro odpadla. Bolo to niečo, čo ma hneď uchvátilo. Bezhlavo som sa do toho zamilovala a to som ešte ani nevedela, čo ako a kde. Ale začala som si zisťovať, kde to môžem robiť a konala som . Ja si myslím, že tým, že fakt sa to nedá oklamať. Proste výsledok záleží len na mne. Na nikoho sa nemôžem vyhovárať. Je to ťažký šport na psychiku, ale aj to na tom milujem. Učiť sa pracovať nielen s telom, ale najmä s hlavou.

 

 1. Spomínaš si ešte na svoj prvý zápas ?

Áno, môj 1. zápas bol asi len mesiac po tom, ako som začala trénovať. A bola to rýchlovka. Bezhlavo a tvrdo som sa do toho pustila a vyhrala v 1.kole na RNC (rear naked choke).😁

 

 1. Ktorá časť tréningu/prípravy je v MMA pre teba tá najťažšia?

Ja milujem ten pocit napredovania a celkovo keď trénujem som šťastná, ale najťažšie na tom celom je byť sústredená na tréningu aj počas vecí, ktorými si aktuálne prechádzam. Jasné, že občas mi aj nesedia niektoré veci, čo trénujeme, ale milujem to, takže najťažšie je určite bojovanie so psychikou.

 

 1. Stále je pomerne časté, že ľudia majú bojové športy spojené najmä s mužmi. Ako tvoje okolie vnímalo to, že si sa dala na cestu fighterky?
  Boli podľa mňa prekvapení, keďže by toto nikto na mňa nikdy nepovedal, dokonca ani ja :D. Ale tí, čo ma skutočne podporujú, to rešpektujú a určite sú radi, že robím to, pre čo som sa narodila. Aj keď by to človek na mňa nepovedal, musela som si určitými vecami v živote prejsť, aby som sa vyformovala v bojovníčku.

 

 1. Čo by si odkázala ženám, ktoré váhajú nad kariérou fighterky ?
  Niekto, kto to skutočne chce, nemá nad čím váhať. Ale ak to baby berú ako formu sebaobrany a len ako vyvetranie hlavy, určite nemajú tiež nad čím váhať. V dnešnej dobe by sa mala každá baba vedieť obrániť. A celkovo na psychohygienu je tento šport ako stvorený.

 

 1. Máš za sebou viacero úspechov. Ktorý je pre teba ten najcennejší?
  Najcennejší úspech…ťažká otázka, lebo každý jeden zápas mi príde ako úspech. Prechádzala som si ťažším obdobím a vtedy každý zápas, čo som vyhrala, bol pre mňa úspech a vážila som si to. Ale majstrovstvá boli pre mňa taký najväčší úspech.

 

 1. Veronika si jedným z najväčších talentov MMA na Slovensku a už vo veľmi mladom veku si získala obrovské úspechy ako svetová šampióka Gamma, slovenská šampióka v Muay Thai -67kg seniorky (2021), slovenská šampióka v K1 -65kg seniorky (2021) Aké sú tvoje ciele/vyhliadky do budúcna? Čo by si chcela dosiahnuť ?

Mojím snom je robiť to, čo robím, neustále zlepšovanie sa a makanie na sebe. A verím, že toto všetko prinesie výsledky a dostanem sa do tých najlepších organizácií, kde aj vybojujem tituly. Ale to chce všetko čas a ja sa na túto cestu veľmi teším.

 

 1. Čo ti MMA dáva a čo ti naopak berie?

Dáva mi toho strašne veľa. Cítim, že som lepší a vyrovnanejší človek. Vďaka MMA som našla zmysel života. Klamala by som, keby poviem, že mi nič neberie. Určite sa neviem venovať rodine a blízkym tak, ako by som chcela, ale keďže ma moja rodina a blízki podporujú, tak verím, že to rešpektujú . Ale inak nemám pocit, že mi niečo berie. Keď hocičo robíme naplno, venujeme tomu veľa času.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *