Rozhovor s Veronikou Smolkovou pred jej prvým zápasom v UFL

Reprezentantka banskobystrického Dracula Gymu Veronika Smolková sa dnes v noci zo soboty na nedeľu postaví do svojho prvého zápasu v americkej organizácii United Fight League. S Veronikou sme sa na diaľku spojili.

Veronika, aká bola cesta do Arizony?

Cesta bola veľmi dlhá, trvala vyše 26 hodín, dvakrát sme prestupovali. Lety mali dokopy meškanie tri-štyri hodiny. Keď sme už ale vystúpili v Arizone, čakal nás šofér a odviezol nás na hotel, ktorý bol ani nie desať minút od letiska. Ľudia nás veľmi milo privítali.

Ako išla váha?

Dosť dobre, keďže som počúvala svojho trénera a nejedla som ani nepila. Večer pred vážením nám ostávalo len 1,8 kg, to som už dorobila vypotením. Dala som si dve vane a zvládli sme to. V piatok ráno som navážila úspešne, v rámci tolerancie (0,5 kg), ale mala som skoro presnú váhu. Súperka síce prevážila, ale ideme do toho. (váhová kategória zápasu – bantamová váha – 61,2 kg)

Čo všetko si popri váhe a príprave absolvovala priamo na mieste?

Cestou sem sme zistili, že všetky lekárske vyšetrenia budem musieť absolvovať znova, keďže tu v Arizone majú svoje pravidlá a slovenské vyšetrenia mi neuznali. Po váhe som absolvovala posledné vyšetrenie očí a už by sme mali mať všetko v poriadku. Takisto som po príchode absolvovala fotenie, rozhovor a natáčania, čo bola sranda. Všetko sme zvládli.

V 1. kole pyramídového turnaja UFL v bantamovej váhe sa stretneš s domácou 27-ročnou bojovníčkou Zurinou Turrey, ktorá má taktiež profesionálnu bilanciu 1-0. Pripravovala si sa nejak špeciálne na súperku? Našli ste o nej s tímom dostatok informácii?

Tréneri mi zostavili presný plán, čo budeme ako robiť, keďže si súperku pozreli. Spolieham sa na trénerov. V príprave sme sa zameriavali na kondíciu aj na špecifické veci na súperku. Pozreli sme sa hlavne na jej najsilnejšie stránky, ktorými by ma mohla ohroziť. Veľa sme pracovali na pohybe. Snažili sme sa nájsť aj slabé stránky súperky a veríme, že nám to v zápase vyjde.

V akej forme sa cítiš byť na základe posledných dní a týždňov prípravy?

Po váhe a po všetkom sa už cítim o dosť lepšie ako tento posledný týždeň, v ktorom sme sa sústredili na váhu. V posledných týždňoch prípravy som sa cítila byť v naozaj dobrej forme. Viem, že mám natrénované, už to len musím ukázať v zápase. Dnes po váhe dopĺňam všetko, vitamíny, tekutiny… Cítim, že to bude dobré a verím, že v sobotu presadíme všetko, čo sme natrénovali.

Pridala si do prípravy nejaké nové prvky v porovnaní s predchádzajúcimi prípravami?

Bola to prvá príprava, v ktorej sme si súperku pozerali viac. Do prípravy sme pridali viac náročnejších intervalov.

Aký máš prvý dojem z novej organizácie?

Pocity mám veľmi dobré. Odkedy sme prišli sú k nám všetci zhovievaví, so všetkým nám pomáhajú. Organizátorka Sofia má všetko pod kontrolou, takisto všetci naokolo. V organizácii zatiaľ všetko funguje na vysokej úrovni. Ja sa sústredím len na svoj zápas a všetko ostatné mi rieši manažment Mayerson Loyal.

Videla si už halu, v ktorej budeš zápasiť?

Halu som ešte nevidela. Dnes v piatok tam ideme, ale nebudeme v tej časti, v ktorej sa bude konať zápas. Miesto, kde budem zápasiť, uvidím až v deň zápasu.

Kedy presne budeš mať zápas a kde si ho môžu fanúšikovia pozrieť?

Galavečer tu vo Pheonixe začína o siedmej, čiže na Slovensku o tretej ráno. Môj zápas je druhý na hlavnej karte, ktorá tu začína o pol deviatej, teda na Slovensku o pol piatej ráno. Fanúšikovia si môžu pozrieť galavečer cez platený stream.


Veteráni UFC Frank Mir, Quinton Jackson a Tito Ortiz založili novú organizáciu United Fight League, do ktorej si vybrali aj reprezentantku nášho Dracula Gymu. Veronika podpísala 4-zápasovú zmluvu na jeden rok. Premiéra v novej organizácii čaká 20-ročnú rodáčku z Revúcej v noci zo soboty 18. februára na nedeľu 19. februára vo Pheonixe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *