Vlado „Dracula“ Moravčík titul Enfusion už neobhájil, Monika Chochlíková naň ešte nedosiahla

Banskobystričan Vladimír Moravčík a Duklistka Monika Chochlíková zabojovali v sobotu 27. apríla v Žiline o svetové profesionálne tituly v kickboxe v druhej najprestížnejšej asociácii Enfusion podľa pravidiel K1. Predstavili sa aj dvaja Moravčíkovi zverenci Jozef Joky Janotík a Richard Dobrotka z Dracula Gymu.

Skúsenosť narazila na mladú dravosť

Skúsený 37 – ročný rodák spod Urpína Vlado ´Dracula´ Moravčík, viacnásobný majster sveta a Európy v thajskom boxe i kickboxe,  sa predstavil vo váhovej kategórii do 80 kg. V žilinskej Tipsport Aréne  už druhýkrát obhajoval titul Enfusion. Tentoraz s výrazne mladším súperom, len 22-ročným Srbom Robinom Čiričom – holandským kickboxerom srbského pôvodu, ktorý mal do soboty na svojom konte 35 výhier v ringu (z toho 8 KO) a 3 prehry.

Naproti nemu Dracula vo svojej doterajšej bohatej športovej kariére thajboxera absolvoval  92 profesionálnych zápasov, z toho bolo 82 výhier (31 KO), 2 remízy a 8 prehier. Stal sa 6 x svetovým, 2 x interkontinentálnym a 3 x európskym šampiónom rôznych prestížnych asociácií. Vlada prišli do Žiliny podporiť Hossovci s Marcelom Forgáčom z FUN rádia a ďalšie osobnosti. Množstvo fanúšikov mu držalo palce aj na sociálnych sieťach.

V sobotňajšom nočnom dueli Moravčík – Čirič napokon náš borec druhýkrát neobhájil titul Enfusion. So svojím o 15 rokov mladším súperom skončil svoj boj predčasne v 4. kole po naskočenom kolene súpera. Vlado Moravčík po samotnom súboji povedal:

„Zápas mi nevyšiel podľa mojich predstáv. V Žiline som si pripísal prvú prehru po dlhých rokoch, práve v tú najhoršiu chvíľu pri druhej obhajobe titulu Enfusion. V štvrtom kole naskočené koleno a už potom sa to so mnou viezlo. Mrzí ma, že to nevyšlo, ďakujem všetkým fanúšikom za podporu. Som OK, potrebujem si dať trochu relax, utriediť si všetky veci, lebo je toho na mňa čoraz viac. Ešte raz ďakujem a vidíme sa.“

Náš „Dracula“ prijal prehru športovo. Už pred duelom uvažoval o tom, že to môže byť posledný zápas v ringu. Či sa tak napokon stane, uvidíme. Ako však poznáme Vlada, zvedie so sebou ešte svoj vlastný vnútorný zápas a zodpovedne sa rozhodne. My dúfame, že tohto udatného bojovníka ešte uvidíme medzi povrazmi aktívne boxovať.

Hodnotenie Enfusion 2019  zo strany manažéra Dracula Fight Teamu

V nedeľu nám poskytol zhodnotenie účasti borcov bystrického Dracula Fight Clubu na Enfusion 2019 v Žiline manažér klubu Vladimír Piperek v tomto znení:

Najväčšie podujatie ringových športov na Slovensku pod záštitou organizácie Enfusion bolo s našou trojnásobnou účasťou. Richard Apache Dobrotka vyhral v parádnom zápase v podaní oboch borcov a hlavne sa ukazuje, že mu viac sedia pravidlá K1. Riško presvedčil, že má čo ponúknuť už aj na veľkých turnajoch.

Joky Janotík poslal súpera do počítania v prvom kole, v druhom mu rozhodcovia strhli bod dole v situácii, ktorá sa bežne rieši napomínaním, keďže sa nejednalo o úmysel. Duel tak vyvrcholil extra roundom a Jokyho prehrou. Určite to však bol výborný derby zápas.

Vlado Moravčík začínal svoju druhú obhajobu svetového titulu klasicky s pozornou obranou a čítaním súpera. Postupne preberal iniciatívu a dá sa povedať že si kontroloval zápas. Až prišlo v 4. kole naskočené koleno od súpera z ústupu a išiel do počítania, po ktorom súper zápas ukončil.

Vlado aj Joky sú ortodoxní thajboxeri, ktorí vedia urobiť výborné zápasy aj pod pravidlami K1 a byť v nich úspešní. V ich prípadoch to v sobotu dopadlo inak, ako sme všetci chceli, ale taký je šport.

Chceme sa poďakovať Robovi Kajánkovi a Lubovi Pilátovi za možnosť zápasiť na tomto skvelom evente. Všetkým fanúšikom ďakujeme za podporu, bolo Vás na štadióne vidieť aj počuť, ale aj za Vašu podporu vyjadrenú na sociálnych sieťach. Ako klub sme len na začiatku svojej cesty a náš čas ešte len príde. Vieme však, že ideme správnou cestou.“

Monike Chochlíkovej sa prvý profesionálny majstrovský titul zatiaľ neušiel

Mladá 23 – ročná členka nášho armádneho klubu zo Štiavničiek Monika Chochlíkovásúťažila v kategórii do 52 kg a zabojovala o prvý profesionálny titul majsterky sveta.

Naša „female fighter“ mala doposiaľ na svojom konte dva amatérske tituly majsterky Európy v kickboxe a jeden európsky titul v thajskom boxe.  Jej súperkou v Žiline bola 28 – ročná Francúzka Aurore Dos Santosová – víťazka Svetového pohára v kickboxe, Európskeho pohára v thajskom boxe, majsterka Francúzska i Nemecka.

Členka Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica Monika Chochlíková vo vyrovnanom dueli napokon s Francúzke podľahla:

„Dnes to žiaľ nevyšlo. Dala som do toho všetko. Aj taký je šport. Dúfam, že nabudúce to fighterské šťastie bude na mojej strane. Ďakujem všetkým, čo ma prišli podporiť. Veľmi si to vážim.                                                                                                    

Mladú slovenskú kickboxerku a thajboxerku čakajú po Žiline v tomto roku ešte dva vrcholy. – júnové majstrovstvá sveta v thajskom boxe a októbrové v kickboxe. Oba šampionáty sú amatérske, avšak majú väčšiu váhu, pretože asociácie, ktoré ich organizujú, sa pokúšajú pretlačiť oba športy na olympijské hry. V súčasnosti sú v zozname čakateľov.

Článok bol uverejnený na portáli www.bystricoviny.sk dňa 28. apríla 2019.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *