Vladimír Dracula Moravčík ohlásil návrat do profesionálneho ringu

Náš najúspešnejší zápasník v thajskom boxe a K1, 11 – násobný šampión rôznych svetových organizácií Vladimír Dracula Moravčík a vracia do profesionálneho ringu, tentoraz do klietky. Stane sa tak 27. februára 2021 v Zoner Boby Hall Centre v Brne.

„Dracula“ je pseudonym pod ktorým Bystričana Vladimíra Moravčíka poznajú fanúšikovia bojových športov po celom svete. V klietke sa predstaví na prestížnom podujatí pod názvom Underground – LAST MAN STANDING. Bude tu zápoliť nielen česko-slovenská špička, ale aj šampióni z viacerých európskych krajín.

Zoner Boby Hall Centre

Zoner Boby Hall Centre

Vladimír Dracula Moravčík  pre náš portál uviedol:

„Áno, dostal som ponuku od organizácie Oktagon MMA a už o necelé 3 týždne sa predstavím fanúšikom v zápase pod pravidlami Oktagon Underground, ktoré sú v podstate ako pravidlá thajského boxu. Rozdiel bude len v tom, že budeme bojovať v malých mma rukaviciach a nebude to v ringu, ale v klietke tvaru oktagonu. Myslím, že pravidlá mi budú sedieť, ale to určite aj súperovi (zatiaľ mi ho ešte neoznámili), keďže to všetko budú skúsení borci z thajského boxu a K1. Teším sa, že sa svojim fanúšikom predstavím skoro po dvoch rokoch a urobím všetko pre víťazstvo aj kvôli nim.“

Vladimír Dracula Moravčík

Vladimír Dracula Moravčík

Jeho manažér Vladimír Piperek k tomu dodal:

„Oktagon MMA pripravuje skutočne veľmi kvalitné podujatie nabité veľkými menami zápasníkov v bojových športoch. Podujatie sa uskutoční v ČR za prísnych bezpečnostných podmienok v tzv. bubline, na ktorú majú povolenie od Národnej športovej agentúry v ČR. Celé podujatie bude možné sledovať cez Oktagon.tv a fanúšikovia uvidia ozaj kvalitné súboje. Za náš klub sa okrem Vlada Moravčíka predstaví aj Andreas Snoopy Čehovský, ktorý už víťazne absolvoval prvú sériu podujatia Underground v minulom roku. Príprava na toto podujatie je výrazne obmedzená z dôvodu neustále sa meniacich nariadení v súvislosti s ochorením Covid-19. Z toho dôvodu sme aj zrušili tréningy mimo SR a ostávame v improvizovaných domácich podmienkach. Aj napriek tomu Vám však sľubujeme, že Dracula aj Snoopy budú vo výbornej forme.“

zľava Vladimír Piperek a Vladimír Moravčík

zľava Vladimír Piperek a Vladimír Moravčík

Na tomto podujatí okrem Vladimíra Draculu Moravčíka a Andreasa Snoopy Čehovského z bystrického Dracula Gymu  štartuje aj reprezentantka VŠC Dukla Banská Bystrica Monika Chochlíková.

„Projekt Underground vzbudil záujem u fanúšikov i postojárov. Sprvu sme sa chceli vyhnúť pokračovaniu. Myslel som si, že budeme robiť len MMA. Napokon sme vymysleli nový koncept atraktívny pre standupových bojovníkov. Domáca scéna ponúka mnoho svetových šampiónov v thajskom boxe, o ktorých fanúšikovia nevedia. Pri našej sledovanosti je až povinnosťou ponúknuť im príležitosť na získanie slávy a peňazí,” 

hovorí promotér organizácie Ondřej Novotný.

Ondřej Novotný

Ondřej Novotný

OKTAGON MMA predstavuje  staro-nový a mimoriadne atraktívny formát turnajov. Vracia sa ku koreňom bojových športov. Zápasníci budú súperiť v osemčlennej pyramíde a víťaz, ktorý zdolá v jeden večer troch súperov, získa odmenu 10 tisíc eur. Vladovi Moravčíkovi i ďalším bystrickým borcom Andreasovi Čehovskému a Monike Chochlíkovej budem držať palce.

Článok bol publikovaný na portáli Bystricoviny dňa 6.2.2021

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *