Štefan Bohinský: Kto k nám príde, získa sebavedomie, kondíciu a bude sa dobre cítiť

Ak sa venujete boxu a chcete sa pripraviť na zápas či turnaj, alebo športujete len rekreačne a chcete zlepšiť svoju kondíciu a boxerskú techniku, tak sa môžete prihlásiť na pravidelné tréningy v banskobystrickom Dracula Gyme.

Tréningy vedie skúsený tréner Štefan Bohinský, ktorý v rozhovore povedal všetky dôležité informácie pre záujemcov.

Kedy budú tréningy prebiehať a o čo v nich pôjde?

Tréningy budú prebiehať v utorky a štvrtky od 17-tej, teda dvakrát do týždňa. V tréningoch pôjde o zdokonaľovanie techniky v olympijskom boxe. Prioritou je príprava zápasníkov na kvalitne obsadené boxerské turnaje, ale to neznamená, že nemôžu prísť aj rekreační športovci.

Sú tréningy vekovo ohraničené?

Môžu sa prihlásiť aj deti, ale minimálne od tých jedenástich, dvanástich rokov. Vrchná veková hranica nie je.

Na tréningy môžu chodiť aj atléti, ktorí sa pripravujú na boxerské súťaže, ale aj rekreační športovci. Ako to plánujete skĺbiť?

Budeme to mať rozdelené. Atléti, ktorí sa pripravujú na súťaže, budú mať celoročnú prípravu, ktorá bude rozdelená na rôzne obdobia. Budeme riešiť všeobecnú športovú prípravu a silovú prípravu, v strednom období sa budeme venovať technike a taktike, a v poslednom období sa zameriame na výbušnosť a budeme sa sústrediť na turnaje. Opakujem však, že aj rekreačný športovec si s nami môže dobre zatrénovať. Budeme sa venovať každému, kto chce zlepšiť svoju športovú kondíciu a boxerskú techniku.

Rozprávame sa o pravidelných skupinových tréningoch. Vediete popri tom aj súkromné tréningy?

Áno, a to v rámci dolaďovania formy jednotlivých športovcov. Na súkromné tréningy sa môžu taktiež prihlásiť profesionáli aj rekreační športovci. Vždy je to o nastavení tréningov a ich náplň závisí od toho, čo si jednotlivý klient predstavuje.

Spomenuli ste, že prihlásiť sa môžu aj rekreační športovci. Koho môžeme v tomto prípade považovať za rekreačného športovca?

Človeka, ktorý je zdravotne spôsobilý, teda nemá zdravotné obmedzenia, kvôli ktorým by mu doktor nepovolil robiť tento šport. Môže si vytvoriť osobné ciele, ktoré by chcel v rámci napredovania dosiahnuť. Mal by ovládať základy z telesnej výchovy a disponovať základnou kondíciou. Stačí úplný základ, lebo pokiaľ príde na tréning a nemá skúsenosť s boxom, tak sa bude učiť základné techniky, postavenie, údery, a s tým už bude naberať aj kondíciu a dostane sa do tempa. Ak sú nejaké zdravotné obmedzenia, tak to treba dať dopredu vedieť, aby sme tomu tréning prispôsobili. Každopádne, môže sa prihlásiť ktokoľvek a tréning mu nastavíme tak, aby mu pomohol v určitom napredovaní.

Ako by ste charakterizovali seba ako trénera?

Mám dvadsaťročné skúsenosti v oblasti boxu. Športujem celý život. Box pre mňa nie je len šport, ale aj životný štýl. Milujem všetko okolo boxu a prácu s ľuďmi. Vychoval som veľa talentov, majstrov Slovenska aj profesionálnych športovcov, aj na medzinárodnej úrovni. Práca s ľuďmi a ich progres mi prináša obrovskú radosť. Mám rád tvrdú prácu a od svojich zverencov vyžadujem disciplínu, zodpovedný prístup k tréningom.

Prečo by rekreačný športovec nemal váhať prihlásiť sa na tréningy?

Pretože získa sebavedomie, kondíciu a bude sa dobre cítiť. Kto k nám príde, tak získa aj takú športovú rodinu, kolektív, ktorý mu dá nový rozhľad, zmysel, kontakty a známosti, ale hlavne ten dobrý pocit.


Čo ešte potrebujete vedieť?

Ak sa chcete kvalitne pripraviť na boxerský zápas či turnaj, alebo ste rekreačný športovec a chcete sa naučiť boxovať a zlepšiť svoju kondíciu, neváhajte sa prihlásiť na tréningy v Dracula Gyme. Kontakt a profil trénera Štefana Bohinského nájdete na tomto odkaze. Dracula Gym ponúka aj ďalšie tréningové programy pre verejnosť, informácie a kontakty nájdete na stránke draculagym.sk.

Hlavnou tvárou a postavou banskobystrického Dracula Gymu, ktorý sídli na Rudohorskej 31, je legendárny športovec Vladimír “Dracula” Moravčík, ktorý má na konte 6 svetových titulov v Muaythai (thajskom boxe).

„Práve Štefan Bohinský, ktorý má trénerskú licenciu Slovenskej Boxerskej Federácie, pripravoval Vlada Moravčíka na víťazný zápas proti Ronymu Paradeiserovi v pražskej O2 aréne na turnaji organizácie Oktagon MMA. So Štefanom Bohinským spolupracujeme už dlhšiu dobu, pretože ho považujeme za jedného z najkvalitnejších trénerov v našej krajine. Je dôležité, aby sme spolupracovali s trénermi s oficiálnou licenciou. Štefan pripravuje v našom klube amatérskych aj profi športovcov, ktorí sa zúčastňujú v súťažiach a teraz sa ide venovať už aj amatérskym hobby športovcom. V Dracula Gyme máme podmienky svetových parametrov pre box a celkovo bojové športy. Pre mladých nádejných športovcov je dôležitá spolupráca so Strednou športovou školou, ktorá trvá už niekoľko rokov a prináša výsledky,“ hovorí Vladimír Piperek, manažér Dracula Gymu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *