Smolková pred ďalším zápasom v Amerike: Dostala som druhú šancu, lebo videli moju lásku k športu

Vychádzajúca hviezda banskobystrického Dracula MONACObet Gymu, MMA bojovníčka Veronika Smolková má pred sebou ďalší dôležitý zápas v zámorí.

Pre 21-ročnú rodáčku z Revúcej pôjde o štvrtý profesionálny zápas. V premiére, na podujatí DFN 8 v banskobystrickej Tipsport aréne, porazila na škrtenie v prvom kole Češku Elišku Pelechovú. Vyslúžila si pozvánku do americkej organizácie United Fight League. Prvý zápas v pyramíde v bantamovej váhe (do 61,2 kg) síce prehrala na body s Američankou Zurinou Turrey, ale svojím výkonom zaujala promotérov natoľko, že ju do pyramídy vrátili.

V ďalšom vystúpení v rámci UFL už Veronika Smolková pripísala svoju druhú výhru na profesionálnej scéne, keď na body porazila Američanku Kaylu Yontef. Už v sobotu 12. augusta čaká talentovanú bojovníčku banskobystrického klubu semifinálový súboj s Američankou Brittney Cloudy, ktorá má profesionálnu bilanciu 5 výhier a 5 prehier. Ak Smolková zvíťazí, postúpi do finále, kde ju môže čakať odveta so Zurinou Turrey. V príprave jej pomáhala aj hviezda česko-slovenskej scény Lucia Szabová.

Veronika Smolková, spolu s trénermi Vladimírom “Draculom” Moravčíkom a Richardom Dobrotkom, vycestovala z Banskej Bystrice v utorok 8. augusta. Cez Budapešť, Londýn a New York dorazila až do Phoenixu, kde sa turnaj UFL 3 uskutoční. Počas jej cesty sme sa Veronikou Smolkovou spojili a vyspovedali ju.

Aká bola príprava?

Príprava bola v podstate rovnaká ako aj pred predošlými zápasmi. Pokiaľ ide o silu a kondíciu, trénovala som rovnako. Akurát po taktickej stránke som sa pripravovala inak, keďže mám inú súperku. Príprava bola proste tvrdá, náročná, veľa sĺz, ale verím, že to bude stáť za to.

Pracovala si najviac na niečom konkrétnom?

Pracovala som veľa na wrestlingu a celkovo kontrole na stene. Keďže ja som nízka a súperka je vysoká, má dlhé ruky, sústredili sme sa na úhyby, aby som išla dopredu do úderov cez úhyby. Takže už len to, čo som natrénovala, zúročiť v zápase.

V USA si už zápasila dvakrát. Berieš to ako výhodu, napríklad oproti prvému zápasu, že teraz už máš tú skúsenosť za sebou?

Beriem to ako veľké plus, keďže viem, čo ma čaká. Už viem, ako budem vyčerpaná z cesty a jet lagu. Už je to aj pre mňa menší stres, keď viem, čo a ako tam funguje. Poznám tých ľudí, bojovníkov, organizátorov, takže určite to beriem ako plus, keďže tam idem už tretíkrát.

Čo očakávaš od súperky?

Možno to, čo robí v každom zápase. Tým, že je odo mňa možno o dvadsať centimetrov vyššia, bude si ma chcieť oťukávať, držať od seba, do toho kolená a lakte. Ja jej to nemôžem dovoliť. Tréneri si myslia, že ma bude chcieť zobrať aj na zem, takže musím byť pripravená na každý aspekt boja. Hlavne musím presadiť to, čo chceme my, a to ísť na krátku vzdialenosť a dostať sa k nej, využiť taký ten “dirty boxing”, poprípade ju dostať na zem.

Čo hovoríš na to, že napriek prehre v prvom zápase si zaujala natoľko, že si dostala šancu pokračovať v turnaji?

Myslím si, že som dostala druhú šancu hlavne kvôli tomu, že videli tú lásku k tomu športu, ktorú mám v sebe, videli to bojovné srdce. Každý videl ten úder, ktorý ma ty kokos skoro vypol, a odvtedy som išla čisto na srdce, odvtedy si nepamätám nič. Takže myslím si, že to ich tak zaujalo. A podľa mňa veľkú rolu zohralo aj to, že som bola profesionálna aj v urobení váhy, zatiaľ čo súperka vtedy prevážila. Verím, že som ich aj ako osoba zaujala, aj prístupom a vekom. Nech to tak funguje aj naďalej.

Si známa tým, že si vedieš denník, v ktorom detailne popisuješ, čo urobíš v príprave a ako bude prebiehať zápas. Prezradíš, čo špeciálne si si napísala do denníka k najbližšiemu zápasu?

Určite to neprezradím. Nechcem to hovoriť dopredu, nech sa mi to všetko splní, ako je to tam napísané. Ale po zápase si denník odfotím a uvidíte, čo som si tam napísala.

Na záver by som chcela poďakovať môjmu klubu, trénerom, sponzorom, rodine, priateľom a proste každému, kto ma podporuje a verí mi. Všetkým patrí veľké ďakujem.

Podujatie UFL 3 štartuje v sobotu 12. augusta o 18.00 h SELČ. Zápas Veroniky Smolkovej pôjde ako šiesty v poradí, takže v nočných hodinách. Galavečer môžete sledovať na tejto platforme. Pre ďalšie informácie, ako aj možnosť pozrieť si priamy prenos zdarma, sledujte instagramový profil Dracula MonacoBet Gymu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *