Radomír Chovan: Vyšiel mi variant D

V sobotu 25. februára bola v akcii ďalšia veľká nádej banskobystrického Dracula Gymu. Mladý, 19-ročný rodák z Kanianky a študent Strednej športovej skoly v Banskej Bystrici Radomír Chovan nastúpil na svoj prvý zápas na veľkom podujatí. Na turnaji v Nitre pod organizáciou FABRIQ MMA, ktorú založil Attila Végh, zaslúžene zdolal na body Radovana Lachkého.

Zdroj foto: FABRIQ MMA

Radomír, čo pre teba znamená výhra na takom podujatí, akým je turnaj organizácie FABRIQ MMA?

Tak výhra pre mňa znamená určite veľa, a to aj práve preto, že to bola vyhrá na takom veľkom podujatí. Ale zároveň aj preto, lebo každú výhru si cením a som za ňu rád.

Zvíťazil si na body zaslúžene, keď si dominoval, najmä teda vďaka tvojej hre na zemi. Ako z tvojho pohľadu zápas prebiehal a čo bolo rozhodujúce pre to, aby si zvíťazil?

Mal som v hlave viacero variantov na priebeh zápasu a vyšiel variant D. V podstate bolo určite dôležité ostať pokojný, nezblázniť sa a zbytočne nestresovať, lebo keď príde stres, prídu aj chyby. Ja som sa sústredil, bol som pokojný. Počas celého zápasu som počúval roh (trénerov) a rozpracoval som si zápas tak, ako som potreboval. Možno niektorým ľudom sa to nepáčilo, ale napríklad posledné dva zápasy som išiel čisto postoj. Predtým som to zas ťahal na zem. Proste to je o tom, ako mi sadne súper a robím to, čo mi vyhovuje v danej situácii.

Čím ťa potrápil súper? Čo bolo v tom zápase pre teba najťažšie?

Určite jeho sila, dynamika a srdce. Radko (Lachký) je silný a aj dynamický, ale hlavne má srdce bojovníka. S tým som rátal, že proste on to len tak ľahko nevzdá. A preto sa s takými súpermi najťažšie bojuje, lebo ani nemusíš byť na neviem akej úrovni, ale budú bojovať až do konca.

Zdroj foto: FABRIQ MMA

Keďže si vyhral, tak príprava bola asi dobrá…

Tak príprava bola podľa mňa nadštandardná. Mne proste nič v príprave nechýba. Ja prídem do Dracula Gymu a tam mám všetko, od trénerov až po pomôcky. Prípravu tvorili ako vždy Vladko Moravčík, Robko Delič, Riško Dobrotka, Riško Dobrotka starší, Janči Šuniar a manažér klubu Vladko Piperek, ktorého robotu všetci nevidia, lebo to je taká nedocenená robota z toho dôvodu, že on všetko vybaví a ja sa nemusím o nič starať. Takže on je veľmi dôležitý človek v mojej kariére a v každej príprave. A v neposlednom rade všetci chalani, s ktorými trénujem a posúvame sa navzájom. Príprava bola od kondičnej, silovej až po technickú stránku skvelá. Všetko malo hlavu a pätu. V príprave sme s chalanmi z gymu v podstate stále, len keď je zápas, tak sa zameriame viac na špecifické veci.

Aké sú tvoje vyhliadky do budúcna? Chceš si postupne získavať väčší a väčší kredit v organizácii FABRIQ MMA a prepracovať sa medzi hlavné ťaháky večera?

Moja predstava do budúcna je určite čo najviac zápasiť, či to je grappling, kickbox alebo thajský box, to je úplne jedno, ale primárne je pre mňa MMA. Určite budem rád, keď bude možnosť znova zápasiť na turnaji FABRIQ MMA. Zápas som mal medzi prvými na karte, ale v tomto štádiu mi je úplne jedno, v akom čase zápasím. Ja som rád, že mám príležitosť zápasiť na takýchto akciách. Určite by bolo pekné zápasiť medzi hlavnými zápasmi, ale ja by som bol spokojný, aj keby zápasím ako prvý na karte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *