Nikolas Krivák sa predstaví v Oktagon Undeground

Zverenec  Vladmíra Moravčíka a reprezentant banskobystrického Dracula Gymu bol vybraný do 16 – člennej pyramídy nového projektu organizácie OKTAGON pod názvom UNDEGROUND.

V pyramíde do 70 kg sa postupne vyraďovacím systémom stretne 8 slovenských a 8 českých bojovníkov. Podľa promotéra organizácie Ondreja Novotného je to predovšetkým mix mladého talentu, ale nechýbajú ani skúsení šampióni a veľké mená.

Vladimír „Dracula“ Moravčík k tomu uviedol:

„V momentálnej situácii keď sú všetky športové akcie zrušené je to skvelá príležitosť pre zápasníkov ako sa  udržiavať sa vo forme, kým sa všetko vráti do normálu. Okrem toho sa tento projekt teší veľkému záujmu fanúšikov aj médií Nikolas bol vybraný z pomedzi veľa uchádzačov zo Slovenska a to nám dáva znova za úlohu dôkladne sa pripraviť, keďže pravidlá budú zmiešané aj z MMA aj thajského boxu. Tešíme sa na novu výzvu.“

Samotnému bojovníkovi Nikolasovi Krivákovi sme položili niekoľko otázok:

Ako vnímáš svoju nomináciu a čo pre teba znamená?

Som veľmi vďačný za túto možnosť zápasiť v projekte Oktagon Undeground, keďže všetky eventy sa zrušili kvôli pandémii a keby nie tohto projektu, tak by som bol niekoľko mesiacov bez zápasu, a ja bez boja alebo nejakej výzvy neviem žiť. Takže to pre mňa znamená super príležitosť porovnať sa, pozápasiť a zviditeľniť keďže Oktagon má obrovskú sledovanosť.

Bude to pre teba nová skúsenosť. Kde vidíš svoju šancu a čo si zas myslíš, že by mala byť tvoja nevýhoda?

„Bude to pre mňa nová skúsenosť, ale presne o tom to je. Skúšať nové veci, zbierať skúsenosti a stávať sa stále lepším bojovníkom. Mojou nevýhodou možno bude to, že idem o dve hmotnostné kategórie vyššie ako bežne zápasím, ale keďže by malo byť váženie 2 hodiny pred zápasom, možno z toho bude aj výhoda. V mojej kategórii je viacero zápasníkov, ktorí podľa mňa ten limit budú mať problém splniť a vyčerpá ich chudnutie.

Kde a ako sa budeš pripravovať?

Tento týždeň som začal s prípravou v Banskej Bystrici pod dohľadom grófa Draculu – Vlada Moravčíka (úsmev).

Ty nie si rodák z Banskej Bystrice, ale pôsobíš v tunajšom  klube Dracula Gym, vieš nám to vysvetliť?

Som rodák z východu, konkrétne z Košíc, kde som aj trénoval. Mal som tam super trénera, ale žiaľ málo sparing partnerov. Vnútorne som cítil, že potrebujem zmenu. Keďže som vyrastal na Vladových zápasoch, srdce mi šepkalo Dracula Gym. Absolvoval som tam teda pár tréningov, neskôr letný medzinárodný Fight Camp pod Vladovým vedením, kde som si „sadol“ aj s ostatnými chalanmi z gymu a vtedy prišiel ten „aha moment“, kedy som si povedal, že idem do Banskej Bystrice. Odvtedy ide všetko ruka v ruke a je to jedno z najlepších rozhodnutí v mojej kariére. Je to pre mňa česť trénovať s chalanmi, s ktorými sa navzájom ťaháme dopredu a sme jeden tím. Samozrejme pod vedením môjho vzoru z dôb, keď som ešte len začínal s thajským boxom.

Na tvoj vek máš už za sebou dostatok zápasov. Od koľkých rokov sa venuješ bojovým športom a vidíš v nich svoju budúcnosť?

S thajským boxom som začal v 12 – tich rokoch a odvtedy je to moja vášeň, ktorá tvorí celý môj život. Myslím na to, keď ráno vstávam aj keď večer idem spať. Zbožňujem túto cestu bojovníka a každý jej aspekt, čiže formuje ma aj to, ako vystupujem v bežnom živote, nielen v ringu.

Časť ľudí si už pri vyslovení slov ako thajský box alebo MMA myslí, že ide o agresívne športy. Ako by si im oponoval?

Thajský box aj väčšina bojových umení, ktoré tvoria MMA, majú korene v Ázii. Táto krajina je spätá s budhizmom a ten v žiadnom prípade nechce šíriť agresiu. V rôznych športoch sa nájdu indivíduá, ale keď je niekto pravý bojovník, bojuje kvôli tomu, aby hľadal mier v sebe samotnom. Bojové športy a umenia vyžadujú obrovské množstvo disciplíny a majú istý kódex. Učia nás vzornému správaniu, úcte a pokore.

Manažér Dracula Gymu Vladimír Piperek o Nicolasovi Krivákovi povedal:

„Nikolas je na svoj vek (20 rokov) už skúsený a pokorný bojovník vyznávajúci tradičné hodnoty Muaythai. Nie je však klasická 70 – ka, ako je vypísaná váha tejto pyramídy. Bežne zápasí 63,5 ku alebo 67 kg, takže môže bez problémov zvládnuť i vyššiu váhovú kategóriu a ešte mu zostane aj rezerva. Držte nám palce ideme do toho.“

Svojim posledným zápasom proti výbornému Lukášovi Mandincovina z Dracula Fight Night 2 Nicolas potvrdil, že jeho nominácia je oprávnená.

Pravidlá sa dajú charakterizovať ako thajský box v mma rukaviciach v klietke (oktagon ) s možnosťou takedownu a následnou maximálnou 3 – sekundovou kontrolou na zemi potrebnou na to, aby bol uznaný za úspešný. Držíme Nikolasovi palce, aby sa mu v nastávajúcich súbojoch darilo.

článok bol publikovaný na portáli www.bystricoviny.sk dňa 1.5.2020

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *