Nikolas Krivák s víťazným debutom v Oktagone

Reprezentant banskobystrického klubu Dracula Gym Nikolas Krivák, zverenec Vlada Moravčíka, sa cez víkend predstavil v profesionálnej organizácii bojovníkov Oktagon.

Svoju premiéru tento výborný thaiboxer absolvoval v projekte Oktagon Underground, kde si pripísal dôležité víťazstvo a postup do semifinále medzi štvoricu najlepších Slovákov v kategórii do 70 kg. Nikolas Krivák nám v krátkom rozhovore po víťaznom zápase povedal:

Gratulujeme k víťazstvu. Ako prebiehal súboj tvojimi očami?

Ďakujem pekne. Súboj prebiehal veľmi dobre, vychádzali mi veci, ktoré sme drilovali v príprave. Samozrejme je čo zlepšovať, ale celkovo som si zápas veľmi užil.

Ako vnímaš víťazstvo a čo to pre teba znamená?

Vnímam to ako odmenu za vydreté týždne v Dracula Gyme a znamená pre mňa ďalší posun na mojej ceste bojovníka.

Súboj prebiehal v klietke tvaru oktagon a podľa pre teba nových pravidiel. Ako si sa dokázal adaptovať?

Klietka mi na môj údiv celkom sedela, keďže som zvyknutý na ring, ale som rád za túto skúsenosť, veď treba skúšať nové veci. Pravidlá mi tiež celkom sadli, na mma – rukavice som už zvyknutý z DFN, čiže s tým problém absolútne nebol, skôr naopak. Na zvyšok sme sa pripravovali s trénermi, takže nič nás neprekvapilo.

O 2 týždne ťa čaká semifinále. Ako sa cítiš zdravotne? Je to predsa len plnokontaktný šport.

Mám nejaké modriny a nakopnuté časti tela, ale myslím že Thajská masť Muay Cream to zvládne  Na ďalší zápas sa veľmi teším a dávam sa do poriadku (úsmev).

Čo na výkony svojho zverenca hovorí jeho tréner Vladimír „Dracula“ Moravčík:

„Tri dni pred podujatím sa nám zmenil súper, tak isto aj miesto konania. Nového súpera sme poznali, vedeli sme, že preferuje boj v postoji na rozdiel od pôvodného, ktorý sa špecializuje skôr na MMA, preto sme ešte na poslednú chvíľu menili taktiku.

Príprava prebiehala podľa plánu. Pracovali sme hlavne na pohybe čo nám aj v zápase vychádzalo. Taktiež sme sa pripravovali na obranu proti takedownom (strh na zem). Ako sme predpokladali zápas prebiehal v postoji a podarilo sa nám získať aj body v dvoch úspešne dokončených takedownoch a tiež ubrániť pár pokusov o takedown.

Vychádzali nám presné údery, nízke kopy a nebol ďaleko od toho aby Nikolas ukončil súpera aj na škrtenie ktoré nasadil pri pokuse o takedown. Zápas bol vyrovnaný a rozhodcovia určili ešte extra kolo, v ktorom sme boli a čosi aktívnejší, presnejší a pripísali sme si víťazstvo a postup do semifinále.“

A na záver slová manažéra Vladimíra Pipereka:

Nikolas absolvoval tvrdú prípravu, riadil sa pokynmi svojich trénerov a tréningu podriadil všetko. V súboji sa mu to všetko vrátilo a zvládol aj náročné extra kolo vo vysokom tempe.

Z dôvodu neuvoľnenia zákazu organizovania športovej súťaže v našej krajine sa organizátori rozhodli presunúť podujatie do Prahy. Pre nás to znamenalo absolvovať testy na Covid-19 ako pre zápasníka, tak aj pre trénerov, ktoré sa nám podarilo stihnúť v Nitre, vybaviť od organizátora pozývacie listy a pripraviť potrebné dokumenty na vstup do ČR. Podľa nariadenia, sme sa museli z ČR vrátiť do 24 hodín, aby sme sa vyhli karanténe po príchode, ale také podmienky napokon mali všetci.

Každopádne všetko sme zvládli a myslím, že sme urobili výborný divácky atraktívny zápas. Teraz pár dni oddych a o 2 týždne nás čaká semifinále proti skúsenému a taktiež výbornému postojárovi Markovi Novákovi. Držte nám palce.“

článok bol publikovaný na portáli https://www.bystricoviny.sk dňa 27.05.2020

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *