Grutku a Dobrotku čakajú kľúčové zápasy na podujatí v Martine, obaja chcú vyhrať pred limitom

Banskobystrický Dracula MONACObet Gym posiela na Colosseum Fight Night 3 (CFN 3) v Martine dvoch bojovníkov, ktorí patria k tým najlepším v klube. Leo Grutka zabojuje o titulovú šancu, zatiaľ čo Richard Dobrotka chce svoju bilanciu v profesionálnom MMA zmeniť z vyrovnanej na pozitívnu. Oboch borcov sme pred sobotňajším podujatím oslovili.

Grutka: Tretie KO a ísť vysmiaty na afterku

Lea “LG” Grutku si Banskobystričania môžu pamätať najmä z októbrového podujatia Dracula Fight Night 9 (DFN 9), kde v hlavnom zápase večera prestrieľal Čecha Matěja Trčku. V organizácii CFN je zatiaľ nezdolaný, keď v oboch zápasoch porazil na KO súperov patriacich do špičky domácej scény v jeho váhovej kategórii.

V Martine ho čaká súboj pod pravidlami K1 vo váhe do 63,5 kg proti Dávidovi Šajbenovi z bratislavského Hanuman Gymu. Ak Leo Grutka vo svojom rodnom meste zvíťazí, vybojuje si účasť v zápase o titul na nasledujúcom podujatí CFN. Jeho súper je šampiónom v K1 aj thajskom boxe, vyznávajúci tvrdý štýl boja, a tak by sa tento duel mohol stať zápasom večera.

Leo Grutka s jeho trénerom, Vladimírom “Draculom” Moravčíkom

„Tento zápas pre mňa znamená veľa, ako aj každý iný. Možno o trošku viac, keďže to bude opäť v mojom rodnom meste a mám v pláne zobrať tretiu výhru v organizácii CFN. Zakončiť rok víťazne by sa patrilo. Pripravujem sa od začiatku roka, čiže sa cítim super, aj keď posledné zápasy v krátkom období si vyžiadali nejaké pauzy, ale nebolo to nič kritické. Stále som bol v tréningovom tempe a mám v pláne celý tento ťažký rok zúročiť práve v sobotu v Martine. Súpera som už nejakú dobu vnímal, ale nikdy sme sa spolu ešte nestretli. Viem, že zápasil v postojárskych disciplínach a teraz sa skôr venuje MMA, čo by mohla byť moja výhoda. Aj tak ale nič nepodceňujeme a sme pripravení na ten najtvrdší súboj,“ vyjadril sa pred sobotňajším CFN 3 Leo Grutka, ktorý zároveň prezradil, ako si predstavuje ideálny zápasový scenár: „Určite zobrať tretie KO a ísť vysmiaty na afterku. Ale ako vravím, sme pripravení na každú možnosť a predsa len, aj  trojkolová bitka s víťazným koncom má svoje čaro.“

Dobrotka: Ideálny scenár? Predčasné ukončenie

Richard “Apache” Dobrotka má za sebou dva zápasy v profesionálnom MMA. Premiéra mu nevyšla podľa predstáv, no na jesennom DFN 9 už vyrovnal svoju bilanciu na 1 – 1. V bantamovej váhe, do 61,2 kg, sa v Martine stretne s Michalom “Milisom” Milerom, vicemajstrom Česka v MMA z roku 2019, ktorý má v profesionálnom MMA na konte jednu výhru a dve prehry.

Richard Dobrotka smerom k najbližšiemu zápasu na CFN 3 povedal: „Každý jeden zápas pre mňa znamená veľa. Preto žijem, dýcham, vstávam a makám každý jeden deň. Žiadny zápas nie je u mňa nadradený. Všetky vnímam tak, akoby to bol môj posledný. Preto tam idem ukázať, všetko čo vo mne je. Príprava bola dlhá a náročná. Mám za sebou celý rok vysokého tempa, v ktorom som sa nezastavil. Veľmi som si ju ale užil so všetkým, čo k tomu patrí. Cítim sa vo výbornej forme. Súpera sme študovali, prebehla klasická analýza zápasov, následné zhodnotenie a nastavenie taktiky. Viac si nechám pre seba na zápas. Ideálny zápasový scenár? Víťazstvo s predčasným ukončením.“

Pred dôležitými zápasmi reprezentantov Dracula MONACObet Gymu prehovoril aj manažér banskobystrického klubu Vladimír Piperek: „Čakajú nás posledné zápasy v tomto roku. Vzhľadom na to, že Leo aj Richard sú podľa slov trénerského tímu perfektne pripravení, veríme, že sa im a celkovo klubu podarí víťazne zavŕšiť tento úspešný rok. Prípadné výhry budú pre nás znamenať veľa. Hlavne aj pre Lea, lebo víťazstvo by ho automaticky posunulo k titulovej šanci, mal by možnosť zabojovať o titul šampióna v organizácii CFN. Richard by svojím ďalším víťazstvom preklopil svoju profesionálnu bilanciu na pozitívnu stranu, keďže aktuálne ju má vyrovnanú.“

Colosseum Fight Night 3 sa uskutoční v sobotu 16. decembra od 18.00 v Športovej hale Martin-Podháj. Viac informácií o CFN 3 a predaj vstupeniek nájdete na webe podujatia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *