Bojovníci Dracula MONACObet Gymu vyhrali všetky svoje finálové zápasy na MSR v MMA

Reprezentanti banskobystrického Dracula MONACObet Gymu excelovali na amatérskych majstrovstvách Slovenska v MMA organizácie SOMMA, ktoré sa konali v poslednú novembrovú nedeľu v Michalovciach.

Seniorským majstrom Slovenska v MMA vo váhovej kategórii do 77 kg sa stal Ján Lupták, ktorý zvíťazil už v prvom kole, keď jeho súper Radoslav Ceperka z klubu MMA Sabinov neuniesol tvrdé kolená. Lupták tak zakončil sezónu so skóre 7 výhier, žiadna prehra a jedna remíza.

Ján Lupták

„Zápas o titul? Nuž, skončil rýchlejšie, ako sa očakávalo. Koleno na spodok sa ukázalo byť viac než len diváckym lákadlom. Ďakujem môjmu súperovi za zápas, je to skutočne milý chlapík. Želám mu do budúcna veľa síl a len to najlepšie. Toto víťazstvo ale nie je len moje, je to tímová trofej. Od augusta sme dreli, akoby zajtra nemalo byť – vo dne, v noci a niekedy aj v halucináciách z nedostatku spánku. Bola to zmes prísneho tréningu a dostatočného množstva strategických sedení, na ktoré by bol Sun Tzu hrdý. Veľká vďaka celému tímu, ich genialita je tajnou zmesou pre moje úspechy v klietke. Teraz je ale čas pauzy. Na jedálnom lístku je odpočinok a regenerácia, ale nebojte sa, vrátim sa s ďalšími údermi, filozofiou a pravdepodobne aj s jedným či dvoma novými vtipmi. Dovtedy sa majte na pozore a #keeppunching,“ zhodnotil vrchol sezóny v amatérskom MMA Ján Lupták.

V juniorskej kategórii do 72,6 kg vyhral titul majstra Slovenska Yasin Čikkel, ktorý si s Dávidom Chupáčom z levočského Pit Gymu poradil po dominantnom výkone na body. Po zápase povedal: „Majstrovstvá Slovenska som síce vyhral v dominantnom štýle, ale očakával som ešte lepší výkon od seba. Ale nevadí, makáme ďalej a pracujeme na chybách. Veľká vďaka patrí trénerom a celému gymu.“

Yasin Čikkel

Ešte len 15-ročný Viliam Crkoň vyhral finálový zápas vo váhe do 63,5 kg, keď rovesníka Radovana Marka z MMA team Slovakia Michalovce “uškrtil” v prvom kole technikou gilotína. „Som veľmi rád, že sa mi podarilo v zápase zvíťaziť. Ďakujem trénerom a súperovi za zápas.“

Viliam Crkoň

Bojovníkov banskobystrického Dracula MONACObet gymu viedli na majstrovstvách Slovenska tréneri Róbert Delič a Richard Dobrotka. „Celú sezónu sme sa zúčastňovali ligových kôl amatérskej MMA organizácie SOMMA, na ktoré sme sa poctivo s chalanmi pripravovali. Do celkového finále sa nám nominovalo sedem zápasníkov, z ktorých šesť vybojovalo titul amatérskeho majstra Slovenska v MMA a víťaza ligy SOMMA. V jednom prípade sa do finále dostali dvaja naši zverenci. Celkový výsledok vnímam veľmi pozitívne, no stále je na čom pracovať,“ zhodnotil Delič.

Tréneri Róbert Delič a Richard Dobrotka

Richard Dobrotka mal taktiež bojovať, a to o titul vo váhovej kategórii do 61,2 kg. Jeho súper Dominik Zemanovič z klubu Old School Bros Brezno však pár dní pred zápasom ochorel. Dobrotka o úspechu tímu povedal: „Aby som len neopakoval slová, ktoré už boli povedané, robíme poctivú robotu, do ktorej vkladáme naše srdce a každodenné úsilie. Výsledky sú viac než pekné. To ukazuje, že sme dali dohromady výborný tím a vytvorili správny koncept, v ktorom treba naďalej vytrvať a zdokonaľovať ho. Naše ciele sú veľké, preto poďme späť do práce.“

Niektorí bojovníci banskobystrického klubu si už titul majstra Slovenska zaistili predčasne, a to na základe bodového zisku v priebehu celej sezóny. Konkrétne ide o Lukáša Zumríka (junior – do 63,5 kg) a Mateja Prostredného (junior – nad 72,6 kg). Nicolas Čadecký (junior – do 63,5 kg) sa zas umiestnil na celkovej 2. priečke.

Banskobystrický klub mal cez víkend zastúpenie aj na profesionálnom podujatí CFN 12 v Novom Meste nad Váhom. Patrik Bukovčan zvíťazil na KO v extra kole v zápase pod pravidlami K1 do 68 kg. Na tom istom evente vyhral aj František Kuráš, ktorý svoj zápas v thajskom boxe do 88 kg ukončil na KO už v prvom kole.

Manažér Dracula MONACObet Gymu Vladimír Piperek na záver dodal: „Výsledky našich reprezentantov sú len zrkadlom ich poctivého prístupu k tréningom a cieľavedomosti. Majú dôveru vo svoj tím, a ten dôveruje im. To je podstata úspechu. V mene klubu im ďakujeme za predvedené výsledky, trénerom za skvelú prácu a našim fanúšikom aj sponzorom za podporu. Víťazstvá sú pekné, my sa však musíme opäť vrátiť pokorne do gymu a neustále pracovať na progrese po každej stránke.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *